Menu

Sceptological - Biblioteka Zdrowego Rozsądku

Antropologia zabobonu i zjawisk paranormalnych oraz krytyka bytów wątpliwie istniejących.

Relikwie

szmerybajery

W średniowieczu 18 kościołów posiadało napletek Jezusa, a 68 buteleczkę z mlekiem Maryi. Wszystkie uważano za oryginalne i prawdziwe. Za ich autentycznością przemawiały cudowne uzdrowienia oraz wizje świętych. Do popularnych relikwii należały zęby mleczne Jezusa, jego pępowina i łzy. Sanktuaria rywalizowały o to która relikwia dokonuje większych cudów, czy umywalka Jezusa w Konstantynopolu, czy umywalka Jezusa z katedry w Troyes. Do fajniejszych relikwii należały sztućce z Ostatniej Wieczerzy, śliniaczek Jezusa, czy ogon osiołka na którym Jezus wjechał do Jerozolimy. Większość z nich zaginęła, jednak parę ciekawych nadal mieszka sobie w złotych gablotach. Wystawia się je z okazji świąt, aby wierni mogli poklęczeć przed tymi niebywałymi skarbami.

relikwie2

Amityville Horror

szmerybajery

18 grudniu 1975 do domu w Amityville przybyła rodzina Lutzów. Po 28 dniach uciekła w obawie przed duchami. Ich perypetie opisano w wielokrotnie ekranizowanej książce Amityville Horror. Rzekomo autentyczna historia okazała się kopalnią pieniędzy. Lutzowie zaczęli kłócić się o kasę. Sprawą zajął się sąd, przy okazji odsłaniając kłopotliwe dla nich fakty.

Amityville

Akupunktura

szmerybajery

Choć wiele źródeł wspomina o starożytnych korzeniach akupunktury nie dodaje, że było to przebijanie ropni i upuszczanie krwi. Aż do XX wieku akupunktura nie była niczym więcej niż nakłuwaniem obolałych miejsc.

akupunktura

Jednorożce

szmerybajery

Czy to co wiemy o przyrodzie, wpływa na to co pisze Biblia? W pierwszych jej przekładach, w wielu miejscach mowa jest o jednorożcach, zarówno w łacińskiej Wulgacie jak i greckiej Septuagincie. Od XVII wieku jednorożce powoli znikają z wersetów Pisma Świętego, a w ich miejsce przychodzą woły, byki i cielęta.

jednorozec1

Zagadka maryjna

szmerybajery

1) źrenica Matki Boskiej z Coromoto, patronki Wenezueli, z cudownie utrwaloną postacią człowieka 2) kilka postaci cudownie odbijających się w źrenicy Matki Bożej z Guadalupe, patronki Meksyku 3) zdjęcie przypadkowe brudu.

Dla podkręcenia emocji nie zdradzam które to które.

oczy maryi

Historia promienia trakcyjnego

szmerybajery

Ufoludki wsysają wszystko wiązką światła od lat 30. Metodę tę wynalazł dla kosmitów amerykański rysownik Frank R. Paul. Pierwotnie były to zwyczajne reflektory. Ostatecznie rysunki uproszczono, zrezygnowano z macek zostawiając same światła. W połowie lat 50. wiązka trakcyjna trafiła na ekrany kin. Z połowy lat 70. pochodzą zaś pierwsze relacje ludzi wessanych światłem na pokład UFO. Obecnie jest to ulubione sposób kosmicznych porywaczy. 

Dziękujemy Ci Frank, podpisano Marsjanie

promienie ufo

© Sceptological - Biblioteka Zdrowego Rozsądku
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci