Menu

Sceptological - Biblioteka Zdrowego Rozsądku

Antropologia zabobonu i zjawisk paranormalnych oraz krytyka bytów wątpliwie istniejących.

Amityville Horror

szmerybajery

18 grudniu 1975 do domu w Amityville przybyła rodzina Lutzów. Po 28 dniach uciekła w obawie przed duchami. Ich perypetie opisano w wielokrotnie ekranizowanej książce Amityville Horror. Rzekomo autentyczna historia okazała się kopalnią pieniędzy. Lutzowie zaczęli kłócić się o kasę. Sprawą zajął się sąd, przy okazji odsłaniając kłopotliwe dla nich fakty.

Amityville

Akupunktura

szmerybajery

Choć wiele źródeł wspomina o starożytnych korzeniach akupunktury nie dodaje, że było to przebijanie ropni i upuszczanie krwi. Aż do XX wieku akupunktura nie była niczym więcej niż nakłuwaniem obolałych miejsc.

akupunktura

Jednorożce

szmerybajery

Czy to co wiemy o przyrodzie, wpływa na to co pisze Biblia? W pierwszych jej przekładach, w wielu miejscach mowa jest o jednorożcach, zarówno w łacińskiej Wulgacie jak i greckiej Septuagincie. Od XVII wieku jednorożce powoli znikają z wersetów Pisma Świętego, a w ich miejsce przychodzą woły, byki i cielęta.

jednorozec1

Zagadka maryjna

szmerybajery

1) źrenica Matki Boskiej z Coromoto, patronki Wenezueli, z cudownie utrwaloną postacią człowieka 2) kilka postaci cudownie odbijających się w źrenicy Matki Bożej z Guadalupe, patronki Meksyku 3) zdjęcie przypadkowe brudu.

Dla podkręcenia emocji nie zdradzam które to które.

oczy maryi

Historia promienia trakcyjnego

szmerybajery

Ufoludki wsysają wszystko wiązką światła od lat 30. Metodę tę wynalazł dla kosmitów amerykański rysownik Frank R. Paul. Pierwotnie były to zwyczajne reflektory. Ostatecznie rysunki uproszczono, zrezygnowano z macek zostawiając same światła. W połowie lat 50. wiązka trakcyjna trafiła na ekrany kin. Z połowy lat 70. pochodzą zaś pierwsze relacje ludzi wessanych światłem na pokład UFO. Obecnie jest to ulubione sposób kosmicznych porywaczy. 

Dziękujemy Ci Frank, podpisano Marsjanie

promienie ufo

A teraz coś z zupełnie tej samej beczki...

szmerybajery

Jak widać, już jakiś czas temu porzuciłem tego bloga na rzecz trochę innego pisania. Jego nową wersję prowadzę na blogspocie. Myślę, że jest ciekawsza i lżejsza w lekturze. Jeszcze nie wiem co pocznę z zamieszczonymi tu notkami. Nawet jeśli będą stopniowo znikać, proszę administratora o nie kasowanie bloga.

https://czajniczek-pana-russella.blogspot.com/

 

© Sceptological - Biblioteka Zdrowego Rozsądku
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci